Конспекти уроків

1. Відкритий урок

Тема:    Повторення вивченого матеріалу. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання.
Розв’язування задач.

Мета: Вправляти учнів у засвоєнні таблиць додавання і віднімання чисел.        Закріпити вміння розв’язувати задачі опрацьованих видів, розвивати увагу, математичне мовлення, мислення.
 Виховувати пізнавальні інтереси, любов до природи.
Обладнання : демонстраційний матеріал, малюнки, цифри, індивідуальні картки, роздатковий матеріал.

Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Вчитель: Пролунав уже дзвінок
                 Починаємо  урок
                  Працюватимем старанно
                  Щоб почуть наприкінці
                  Що у нашім першім класі
                  Діти – просто молодці
Учні:        Любі гості – вчителі
                 Дуже раді ми вам всі
                 Добре,  що прийшли до нас
                 У чудовий перший клас.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
  Подивіться діти, уважно у віконечко
-         Дивина! Щезла стежка… Де вона.
-         Що за диво? Все навкруг
-         Вкрив біленький ніжний пух
-         Дива зовсім тут нема
То до нас прийшла (зима)
Отже ми сьогодні на уроці математики створимо зимовий настрій. Здійснимо уявну мандрівку до зимового лісу. Таким чином повторимо табличні випадки додавання і віднімання вивчених чисел і закріпимо уміння розвязувати задачі.
-         Діти, у яку гру ви любите грати взимку? (в сніжки). От зараз ми з вами і пограємо в сніжки, не справжні, а математичні .
ІІІ. Закріплення знань, умінь, і навичок.
     Математична розминка
1)    Гра Сніжки
Стають у два ряди обличчям один до одного. Учень кидає своєму товаришу навпроти « снігову кульку» (маленький м’ячик  одягнений у вату) називає приклад « 4+5 » , товариш ловить,  каже результат, і повертає назад ,  називаючи інший приклад.
2)    Каліграфічна хвилинка
« Встав пропущені числа »
   
1    2                         45              7       9     10
Характеристика числа  8
8 - складається із чисел 5 і 3
- Має сусідів 7 і 9
- Передує числу 9, а слідує за числом 7
- парне
- відноситься до натурального ряду чисел.
3) Самостійна робота
Гра  « Зліпи сніговика»
- Відгадайте загадку .
Ніс у мене із морквини
Мітлу маю з деревини
На морозі стоять звик
Хто я, діти?  ( сніговик)


Всі діти з радістю ліплять сніговиків. А ви любите ліпити? Виконайте завдання на карточках самостійно.






« Зліпи сніговика »


4

5

3
                                                  

3+1

4+1

3+0
                                                                                                     
  



2+2

3+1+1

3+2

2+1
                       
                                                                                                            


2+1+1

1+1+1
                                                                                           
                                                                                                             



Фронтальна робота з демонстраційним матеріалом ( віялом цифр)
 Цей  сніговий герой пропонує нам здійснити мандрівку до зимового лісу де живуть звірята і ростуть  ялинки.
А шлях до них  встелений сніжинками не простими, а з математичними завданнями.


Гра « Крижинки»
 Коли я говорю « прозорі крижинки » ви показуєте  ( віялом цифр) парне число , а коли  я говорю « холодні сніжки » , то показуєте  парне число
*- 2, 4, 6, 8, 10                                        * - 1, 3, 5, 7, 9
а за цей час двоє учнів ідуть до дошки виконують вправи  « По снігових заметах » Обчислити вирази
     1 +          = 2 +1 =       +1  = 4    +       = 6 - 3 =          



     2+1 =           +2 = 5 -1 =               +3 = 7 – 2=           

IX.  Розвиток  математичних знань
-         Добралися ми з вами по снігових заметах до першої ялинки де нас зустріла  Білочка
-          Я маленька білочка
І сиджу на гілочці
Буду весело  стрибати
І малятам шишки рвати
Але почала хуртовина ялинку гойдати
Їй важко було ці шишки зірвати
Та ці шишки не прості
На  них цифри золоті
Швидко шишку ви зірвіть
І задачі розв’яжіть


1.     Робота з підручником
Фронтальна робота  над задачею  с. 73   № 4
 Пригадайте з яких компонентів складається задача?
-         Умова
-         Запитання
-         Розвзання
-         Відповідь
2.     Робота в групах
Підійшли до ялинки і зірвали шишки 

Сідають за парти по групах, де є три кошики
Хто з учнів вибрав шишку зеленого кольору то сідає за стіл, де є кошик з червоною шишкою, то до кошика з червоною шишкою, а хто зелену, то до кошика з зеленою шишкою.
-         Розвязати задачу аналогічну ,  до даної яку ми щойно виконали в підручнику на це відводиться часу 5 хв, доповідає один учень.

3.     Фізкультхвилинка (під музичний супровід)
« А зима сипле сніг лапатий »
Мандруємо  до наступної ялинки, де на нас чекає Лисичка
Маю гарне, біле личко
Гарний голосочок маю
І танцюю і співаю
Ось погляньте, до ялинки позліталися  сніжинки
Круг ялиночки кружляють
 І на гілочки сідають.
V. Робота з геометричним матеріалом
Ми так з вами веселились
Щой ведмедика збудили
-         Що за шум і що за крик
До такого я не звик
Чому так ви шумите
Спати ж ви не даєте
Й звірі тут же без упину
Прикрасили цю ялинку
А чим  її прикрасили? – геометричними фігурами.
Назвіть їх ( кола, трикутники, чотирикутники).
Робота в парах
-         Скаласти з геометричних фігур  одну фігуру
VI. Творчі вправи
 А сіренький для  забав
Під ялинкою стрибав
Він приніс свої морквинки
І повісив на ялинку.
                    5 горобчиків і 7 синичок
                    Дружно летять до годівничок
                    На скільки менше горобців
                    Скуштували ласощів?

 


                    Десять зайчиків завзято,
                    Вперто сперечались
                    Двох із них гукнула  мама
                    Скільки  їх зосталось?


                           

                               У білочки три грибочки
                               А їжачок має пять
                               Допоможемо звірятам
                               Грибочки всі порахувати

                                   
                               Троє бурих ведмежат сіли в ряд
                               Ось і меншенький зявився
                               Білий – ледь не запізнився
                               Скільки кружок із медком
                               Їм поставити рядком?

VII. Підсумок уроку
-         Сьогодні ви молодці
З роботою впорались усі.
Довго в лісі ми блукали
І ялиночки шукали
Ось і ще одна ялинка
Можна святкувати
Тільки де нам серед лісу
Іграшок узяти?
-         У кожного у вас є на парті паперові іграшки із смайликом який визначить ваш настрій, задоволення від уроку.
Виберіть і підійдіть до дошки почепити на ялинку

 Ой ! Як гарно!  Справді диво!
Сніг пухнастий і легкий
Стало всюди так красиво
Ліс здається чарівним
Ой зима вже на порозі
В кінці уроку заходить дівчина в білому  « Зима »
-         Добрий день, щось у вас тепленько
Ось завію, замету –
Стане холодненько
Бо Я – зима – вся із снігу
І люблю я мороз та кригу
Я – володарка сніжок
Королева снігова
Ой, спізнилася я  трохи,
Поспішала через ліс
Ну а там така краса –
Біла вся кругом земля
Всі доріжки і сніжинки
Білим снігом замела
Здрастуйте, мої малятка,
Любі хлопчики й дівчатка
Не сама до вас прийшла
Подарунки принесла (роздає подарунки)
Я люблю з дітьми в ігри погратись
Ще люблю  пощипати усіх за носи
Бо  розваги є для дітвори
Хай кружляє сніжок, а ми всі у танок.


Немає коментарів:

Дописати коментар